Ako nepokaziť rande, prvá časť

Autor: Jana Kamencayová | 11.1.2011 o 14:30 | (upravené 20.1.2011 o 17:11) Karma článku: 10,52 | Prečítané:  2926x

Aj Vám sa určite stalo, že ste boli nútení počúvať niekoho vo svojom okolí, kto bol frustrovaný z nevydareného rande a možno ste to aj Vy sami zažili. Dá sa tomu predísť? Určite áno, len treba dodržiavať zopár základných zásad. Na uvod by sme si mali vyjasniť význam slova "rande", aby nedošlo k mylnému chápaniu tohto pojmu. Staršie vydanie slovníka cudzích slov uvádza, že rande je stretnutie dvoch ľudí opačného pohlavia. V dnešnej dobe by mohli byť autori napadnutí 4 percentnou menšinou populácie a z dôvodu ochrany ich zdravia a majetku neuvediem žiadne z mien. Súčasní autori už pochopili, že diskriminácia na základe sexuálnej orientácie je porušovaním základnych práv a slobôd občana a slovo rande definujú ako stretnutie zaľúbencov. Ja si tento výklad dovolím poopraviť a pod pojmom rande budem označovať schôdzku dvoch ľudí stretnúcich sa za účelom prežitia príjemných chvíľ s aspoň minimálnym očakávaním fyzického kontaktu či psychického splynutia (pre romantikov: zasiahnutia Amorovým šípom). Veď inak by to nebolo predsa rande, ale len obyčajné stretko, no nie?

Ako skúsená heterosexuálna žena som sa rozhodla poskytnúť zopár bezcenných rád a postrehov. Mojim cieľom je vytýčiť základné body najvhodnejšieho správania sa na prvom rande. A keďže mužský a ženský mozog sú odlišné nielen veľkosťou, ale majú aj diametrálne rozdielne naprogramovanie, svoje rady rozdeľujem do dvoch blogov.

Rady pre dámy

Milé moje, sama najlepšie viem, aké je komplikované správať sa na prvom rande tak, aby sme zaujali aspoň natoľko, že dotyčný neujde hneď ako nás zbadá.

1) Príprava

Na rande sa pripravujeme veľmi dôsledne, ale nie až tak, aby to bolo viditeľné na prvý pohľad, že nás to stalo dlhú polhodinu. Nezabúdajme na to, že nejdeme na kasting prestížnej kozmetickej značky, ale ani na vyhlasovanie víťazov Sedliak roka ako horúci adept na víťazstvo. Oblečieme si niečo v čom vyniknú naše prednosti, ale zároveň to zahalí naše nedostatky, trebárs neoprén. Na tvár si hodíme taký mejkap, aby bolo všetkým jasne, že ...isto som sa taká narodila a nie je to Mejbelin. Vlasy si nechávame vždy rozpustené, lebo je to čo? No predsa sexi :) Ak smrdíte, použite na inkriminované časti niečo čo Vám dodá sviežosť. Vyberáme len kvalitné osviežovače vzduchu s vôňou rannej rosy a lemongrass. Nevyhnutným doplnkom je kabelka, do ktorej si vložíme občiansky, kartičku poistenca, kaser a zubnú niť.

2) Miesto stretnutia (je dôležité predovšetkým ak ide o rande na slepo)

Muži zvyknú používať taktiku: obzriem si z diaľky a uvidím čo ďalej. Práve preto si zvolíme také miesto, aby bol náš objekt nútený stretnúť sa zoči-voči a mal vopred zmarené všetky možnosti úniku vrátane teleportovania. Ak ho totiž neohúrime našou vonkajšou krásou, máme ešte nádej 0,000156 % že ho očarí náš bystrý duch. Ako všetci vieme, nádej zomiera posledná, takže za pokus to stojí. Aby sme si ho náhodou nepomýlili s niekym nesprávnym, predtým je nutná dohoda, že bude mať v ruke červený balón, prípadne karafiát a stretávame sa zásadne v uzavretých priestoroch, ktoré sú plné ľudí napríklad v autobuse. Volíme diaľkový autobus, ktorý nestojí na žiadnej zastávke minimálne 35km, sadáme si čo najďalej od dverí a držíme mu voľné miesto. Pozor! Nastupujeme vždy prvé a čakáme na cestujúceho s dohodnutým predmetom v ruke, na ktorého kričíme s plných úst: Ahoooj, držím Ti miesto, nie je to gesto... Aby sa necítil trápne pred ostatnými, je veľká pravdepodobnosť hraničiaca s neistotou, že si ku Vám sadne. Potom je už všetko na Vás. Buď ho budete ohurovať žiarivým úsmevom, veľkým výstrihom alebo nadhodíte tému, z ktorej sa vyvinie nezmyslov plná konverzácia.

3) O čom rozprávať, ale aj zásadne nerozprávať

Témy odsúdené na úspech: šport, počítače, zbrane, teória relativity a jedlo. Ak sa v niektorej z tém náhodou nevyznáte, napr. Liga majstov či e = mc na druhú, tak buď prikyvujte ako oslík (jeho ego pohladia vety ako: fíííha, to som doteraz  nevedela, Ty si aký múdry a rozhľadený etc.) alebo zmeňte tému na rally Paríž Dakar prípadne teóriu strún. Buďte opatrné milé dámy, aby nezistil, že ste múdrejšia ako on, ale zároveň nesmie mať ani dojem, že máte v hlave rašelinu. Dodržať tieto hranice je nesmierne ťažké, obzvlášť ak máte byť sama sebou.

Témy odsúdené na neúspech: politika a sex. Zapamätajte si, že na prvom rande sa o týchto dvoch témach nebavíme NIKDY a dobre zvážime či budeme niekedy o tom vôbec hovoriť. Politika je veľmi háklivá téma a nemožno predpovedať akoby to mohlo dopadnúť. Vieme však, že v úzkom výbere možností sa nachádza hádka či dokonca bitka! Ak si túto radu nezoberiete k srdcu, aj Vám sa môže kedykoľvek stať, že budete s mužom Vašich snov ležať vo vani a miesto nežných dotykov sa budete do krvi hádať povedzme o referende, však Martin? :) Téma sex je taktiež tabu. A to z dvoch dôvodov - ak sa ukážete ako skúsená, dotyčného to môže vyľakať, ak ako neskúsená, dotyčného nemusíte nalákať. Lepšie bude počkať cca do tretieho rande ako sa vyvinie situácia a asimilovať sa. Držíme sa hesla: Rýchlo ďalej zájdeš a dokonca skôr.

4) Čoho sa vyvarovať:

- nevyplazujeme jazyk a nepľujeme, lebo je to neslušné

- neohrýzame si nechty na žiadnych končatinách, lebo je to nechutné

- nepoužívame vulgarizmy, lebo je to pod úroveň

- neskáčeme do reči, lebo je to nezdvorilé

- negrgáme a neprdíme, lebo je to odporné

Ak sa Vám toto všetko podarí, po vystúpení z autobusu očakávajte pozvanie na spiatočnú cestu.

 

Áno, viem, že som zabudla na veľa iných dôležitých vecí.

Nie, nebudem to rozoberať ďalej, lebo je to zbytočné a nechce sa mi.

Áno, som stále single :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan skončil v záverečnej etape na Tour Down Under tretí a vyhral bodovaciu súťaž

V etape triumfoval André Greipel, celkovým víťazom sa stal Daryl Impey.

SVET

Opäť si zavaril. Trump nevie skrývať, že je rasista

Trumpovi neveria, že nie je rasista.


Už ste čítali?