Počúvkaj ma zlatinečko alebo Neznášam afektovaných ľudí

Autor: Jana Kamencayová | 6.3.2011 o 14:30 | Karma článku: 20,21 | Prečítané:  7735x

Kráčam po meste... Za mnou telefonujúca žena, ktorú sa nedá prepočuť. Nie preto, lebo by bola hlučná, ale tón jej hlasu a spôsob vyjadrovania sa mi dostáva cez uši do mozgu a neskutočne ma irituje. Dooooosť!!!! Mám chuť sa otočiť a niečo jej povedať, ale impertinentnosť by mi zbytočne pokazila image slušnej a zdvorilej mladej dámy, preto radšej vybočujem zo svojej trajektórie. Však čo ma vlastne do toho? Áno, zas idem riešiť úplne bezvýznamnú a nepodstatnú vec. Článok by mal mať hlavnú myšlienku a aspoň nejaký skrytý zámer, preto Vás upozorňujem, že toto nie je článok, ale iba moje rozčúlenie :)

V poslednej dobe pozorujem, že čoraz viac ľudí (99% tvoria ženy všetkých vekových kategórii) sa buď nevie alebo nechce vyjadrovať na verejnosti akoby sa na normáleho kultivovaného človeka patrilo. Tým chcem povedať len toľko, že nechápem, prečo si niektorí myslia, že mať úsmev od ucha k uchu a piskľavým, respektíve až falzetovým hláskom sa k Vám prihovárať akoby ste boli šteniatko maltezáka, pôsobí príjemne. Podľa mňa to skôr hraničí so zdravým rozumom.

Ale vráťme sa k už spomínanej pani z ulice. Budem ju citovať: Počúvkaj ma zlatinečko moje, idem ešte do supermarketíku, potom Ti zavolám, dobre pokladíček? Áno mojenka, aj Zuzička pôjde s nami. Oslávime narodeninky ako sa patrí. Papiky cicuš, páááá.

Vrrrrrr.

Podotýkam, že ženská mala približne 45 rokov a evidentne volala s nejakou kamarátkou. Ok, na tom nie je nič zlé, ale aj tak mi to lezie na nervy. Hlavne preto, lebo takýchto ľudí stretávam denne niekoľko a bojím sa, že z toľkého množstva cukru sa poškodí môj pankreas a ja skončím s diagnózou Diabetes melitus. Verte či nie, mne na mojom pankrease naozaj záleži.

Prikladám zoznam výrazov, o ktorých som netušila, že sa z nich dajú urobiť "zdrobneniny" (zozbierané ušami):

ahoj - ahojenkaj

vyspať sa - vyspinečkať sa

mám sa dobre - mavkam sa dobručkavo

jesť - papinečkať

Nemôžem pokračovať, pretože sa mi dvíha žalúdok. Predpokladám, že každý z Vás to pozná zo svojho okolia a pravdepodobne by sme spolu dokázali napísať celý slovník.

Milé dámy, ak si myslíte, že keď z každého slova urobíte zdrobneninu, budete vyzerať milučkejšie, mýlite sa. Je to nielen trápne, neprirodzené a častokrát na posmech, ale každému je jasné, že Vaše afektované správanie naznačuje, že niečo zakrývate, že nie ste úprimné a predovšetkým - dosiahnite tým len to, že zanecháte zlý dojem a budete pôsobiť hlúpo. To chcete???

Čo je však ešte horšie? Keď chlapi zabúdajú byť chlapmi a používajú výrazy, ktoré podľa mňa do ich úst rozhodne nepatria. Uvediem príklad sms: Cmuciček srdienočko, už som domenka a idem buvinkať, teškam sa na Teba. Sladulinké sníčočky lásočka.

Tak toto naozaj nie!!! A ešte niečo -  ja si chcem nájsť v maili faktúru a nie faktúrku v mailíku!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?