Poisťováci, neotravujte ma

Autor: Jana Kamencayová | 20.5.2011 o 8:34 | Karma článku: 15,26 | Prečítané:  3795x

Sú premnožení. Telefonujú, vtierajú sa do našich domácnosti, hľadajú nás v práci, zastavujú nás na ulici. Presviedčajú nás o tom, ako nezištne nám chcú poradiť a pomôcť zorientovať sa v neprehľadnom svete financií. Zvyčajne sú z radov našich blízkych či vzdialených známych, poznajú Vás, lebo ste sesternica z piateho kolena ich spolužiačky zo škôlky, prípadne prapotomok spoločného prapredka. Takže je evidentné, že ste super kamoši a môžte si tykať. Wow, dobrých ľudí s dobrým srdiečkom nie je nikdy dosť. Našťastie pre nich, ľudskej naivity tiež. Neznášajú, keď im niekto hovorí poisťováci. Oni sú finanční poradcovia.

Slovensko trpí prebytkom pseudointelektuálov, ktorí skončili vysoké školy najrôznejších odborov od výmyslu sveta a ani srnka netuší, že čo teraz s nimi. Keďže nevedia ovládať vysokozdvižný vozík a nemajú ani zváračsky, tak sú vlastne nepotrebnými a nevyužiteľnými členmi ľudskej spoločnosti. Sú to však mladí, často aj na pohľad dobre vyzerajúci ľudia, v ktorých je skrytý potenciál. Sú plní entuziazmu, ambícii a túžia po nadštandardne vysokých zárobkoch. Niet sa čo čudovať. Sú to predsa absolventi vysokých škôl.

Ak patríte medzi nich a zúfalo hľadáte prácu, je prakticky nemožné, aby Vás neoslovila ponuka, ktorá je ako šitá na mieru práve pre Vás. Browsovaním na portáloch s ponukami práce sa im nevyhnete. Ponúkajú vysoké finančné ohodnotenie plus špičkové prémie, kariérny rast, účasť na medzinárodných konferenciách. Žiadajú len komunikatívnosť a ochotu vzdelávať sa. Aké jednoduché. Prídete na pohovor pekne elegantne oblečení, usmievate sa, uvoľnene komunikujete a ste prijatí. Vašou jedinou úlohou je obťažovať ľudí. Treba to však robiť tak, aby to nebol trestný čin. Treba začať oslovovať rodinu, potom kamarátov, neskôr známych, známych známych a nakoniec aj cudzích ľudí. Telefónne zoznamy stiahnuté z netu prídu na rad neskôr. Ideálne by bolo, keby niekto, koho poznáte, Vás odporučí tomu koho nepoznáte. Nech to vyzerá dôveryhodnejšie a akože po známosti vybavené. Chápete, keby Fero nepozná Joža a nepovie mu o Vás, isto by Vám nik len tak nepovedal kam investovať.

Modelová situácia č. 1

Zazvoní Vám telefón. Zdravím Vás, som dobrý známy Vášho bývalého suseda. Možno Vám už o mne hovoril. Spomínal mi, že by ste chceli vyššie úroky na termínovanom účte a nižšie úroky na Vašej hypotéke. Vedel by som Vám pomôcť. Kedy by sme sa mohli stretnúť?

Znamená to - otravoval som suseda a pod tlakom mi dal Váš mobil alebo sused je debil a dobrovoľne dal číslo alebo žiadneho suseda nepoznám, len trepem, pretože tento týždeň som s nikým neuzavrel zmluvu a šéf sa rozčuľuje, že mám málo bodov a budem vyvesený na nástenke hanby, nekvalifikujem sa na regionálne školenie, tak kurnik stretni sa, nech Ti môžem poradiť niečo, z čoho mám najvyššiu províziu.

Modelová situácia č. 2

Návšteva doma, na pracovisku, na plavárni a pod. Príjemné popoludnie, môžem Vás na chvíľku vyrušiť? Mám tu takú anonymnú anketku. Mohli by ste ju vyplniť?

Znamená to - v ankete sú otázky typu - chceli by ste mať najvýhodnejší hypotekárny úver na trhu? Chceli by ste banku bez poplatkov? Máte záujem o vysoké zúročenie Vašich úspor? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali áno, nechajte na seba kontakt.

Modelových situácii by som mohla napísať veľmi veľa. Pointa je vždy rovnaká. Bezradný, premotivovaný človek sa Vás snaží presvedčiť, aby ste dali na jeho rady a investovali do fondov, zrušili všetky totálne nevýhodné poistky, ktoré momentálne máte a dali sa prepoistiť inde. Aby potom mohol prísť ďalší poradca, ktorý Vám povie, akú mega chybu ste urobili, keď ste to uzatvárali.

Finančný poradca - volajme ho pokojne poisťovák, je človek, ktorý nepracuje pre jednu poisťovňu či banku, ale pre všetky. Čiže je objektívny a poradí Vám to najlepšie z najlepšieho. Pracuje pre spoločnosť, ktorá pôsobí v 489 krajinách sveta vrátane USA a tento rok prichádzajú na trh aj do štátov ako Trinidad a Tobago. Majú 8 miliárd spokojných klientov a zastrešujú všetky spoločnosti, ktoré nikdy neskrachujú, lebo za ne ručí kráľovná Alžbeta, Roger Federer a pápež.

Keď za Vami príde usmievavý chlapík v obleku s pritepleným pohľadom a bude používať zdrobneninky, bude mať v jednej ruke aktovku s notesom, na ktorom je vyobrazené auto, ktoré si bude môcť kúpiť, ak každý deň v roku vrátane štátnych sviatkov uzatvárať minimálne 5 zmlúv a v druhej ruke bude mať fascikel s perom, pokojne ho pošlite do kelu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?