Ak by to niekoho zaujímalo

Autor: Jana Kamencayová | 14.7.2011 o 11:55 | (upravené 14.7.2011 o 13:34) Karma článku: 8,98 | Prečítané:  1921x

Chcem písať. Som plná myšlienok a ozýva sa vo mne tá moja známa  potreba všetkým všetko povedať. Teraz je to fakt akútne.  Otázne je, či to vôbec niekoho zaujíma. Nebude to totiž ani vtipné, ani zábavné a pre vačšinu čitateľov asi aj totálne klišé. Predovšetkým pre tých, ktorí sledujú denne televízne noviny. Ale aspoň poteším môjho čitateľa Quo Vadisa, ktorý bude môcť po dlhej dobe zas do mňa rýpať. A s kúskom naivity dúfam, že poteším mojich verných čitateľov tým, že žijem, hoci som sa na istý čas odmlčala. A ako bonus Vás čaká zopár dobrých rád a postrehov.

Budem asi totálne neoriginálna, ale poviem Vám príbeh, ktorý sa samozrejme nestal mne, ale mojej kamarátke. Spoznala jedného mladého muža. Jeho iniciálky boli až príliš podobné ŠPZke okresu Dolný Kubín. Chlapec bol milý, veselý, plný optimizmu a chuti do života. Kde vkročil, tam akoby prišlo Slnko. Úplne vždy. Slnko však zvykne byť občas zamračené, spávať za vrcholcami sklanatých hôr. Toto slnko svietilo nonstop. Mohla to byť póza, maska, pretvárka. Ale ktorej dievčine by to pripadalo podozrivé? Veď každá túži po svetle vo svojom živote. Brával ju na výlety, trávili spolu veľa času. Občas klamal, ale veď to asi každý z nás. Rodinu nespomínal takmer vôbec. Vzťah sa vyvíjal a hoci obaja cítili, že to ešte nie je "ono", užívali si prítomnosť a čakali ako sa to vyvinie. Keby ženy nemali nadelený ten šiesty zmysel, kamoška by si toto všetko vychutnávala. Stále však cítila akési zvieranie v hrudi. Na čo nám však ten tzv. šiesty zmysel je, keď ho skoro vôbec nepočúvame? Mal mnohé chyby, ale kto ich nemá? Tie podstatné však očividne prehliadala. Bola tolerantná, snažila sa budovať vzťah. Zaľúbená žena = hlúpa žena. Aj keď nie vždy sa dá ľahko určiť či sme zaľúbené do daného jedinca alebo je nám len konečne tak strašne fajn, že si to vsugerujeme a robíme všetko preto, aby sme nič nepokašlali.

Blížil sa deň narodenín kamoškinho priateľa. Rozhodli sa stráviť víkend v Nízkych Tatrách. On mal záľubu v zbraniach, hrával airsoft, mal pomerne slušný arzenál a stále nosil pri sebe pištoľ. Jej to neprekážalo, pretože necítila z toho nebezpečenstvo. Dokonca vyhodila takmer 100 eur za nôž, ktorý mu chcela venovať k narodeninám. Bola presvedčená, že ho tento kúsok do zbierky veľmi poteší. Plánovala mu ho dať v sobotu na Ďumbieri. Mimochodom, nože sa vraj nemajú dávať ako dar. Ubytovali sa v požičanom byte na ôsmom poschodí v jednom malom mestečku. Odtiaľ bolo všade blízko. Mal to byť romantický víkend plný turistiky a príjemne strávených chvíľ. Mohlo to byť dokonalé, keby boli išli dvaja. Zobrali však so sebou tretiu - mexičanku z agáve. Dievča netušilo, že mladý pán sa začne venovať najskôr mexičanke. Kým ona chystala večeru, on fľaške dával vášnivé bozky a ona mu ich oplácala ohnivosťou v ústach. Za necelú hodinu bolo 7dcl agávového moku fuč. Keď sa kamoška pozrela na prázdnu fľašu na stole a na jeho neprítomný pohľad, rozhodla sa, že bude lepšie ak pôjde spať. Keďže na ňu bez príčiny začal vykrikovť tie najvulgárnejšie výrazy, zľakla sa. Išiel z neho strach. Zamkla sa v spálni a dúfala, že on zaspí v obývačke a ráno porozprávajú. On skúsil otvoriť dvere na spálni a začal po nej kričať. Toľko vulgárnych slov za minútu nemá v songu ani tá najúbohejšia rappová kapela. Počula ako nabíja zbraň. Spozornela, zmeravela a ukryla sa do rohu miestnosti. Tie slová o tom, ako ju zabije, bude počuť v ušiach ešte veľmi dlho. Opakoval to niekoľkokrát stále agresívnejším tónom hlasu. Začal odpočítavať - 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1... Čo všetko sa jej počas toho prehnalo mysľou sa nedá opísať a asi ani pochopiť pre toho, kto to nezažil. Vykopol dvere a začal strieľať.... Miestnosť zaplavil ostrý štipľavý dym. Útočník sa začal dusiť a nadávať jej, že ona je všetkému na vine. Pokúsila sa mu zbraň zobrať, ale neúspešne. Totálna panika, strach o svoj život... Chcela ho upokojiť, ale to ho rozčúlilo ešte viac. Hodil zbraň na stôl a otvoril okno. Ona využila jeho nepozornosť, zbraň schovala za gauč, schmatla zo stola mobil a bežala preč z bytu. Našťastie bolo odomknuté a on tak opitý, že nevládal za ňou ísť. Kuchynský nôž zapichol do dverí... Z výťahu zavolala políciu. A tu prichádza prvá rada - nevolajte na 112, ale na 158, inak sa pomoci dovoláte oveľa ťažšie. Ten týpek, čo dvíha telefóny znel ako keby niekto z núdzovej linky presmeroval všetky hovory na jeho telefón, čo ho zjavne ruší pri pozeraní reprízy majstrovstiev sveta v akomkoľvek športe, prípadne ho to budí alebo otravuje pri pití piva v krčme.

Nevedela, kde je jej už bývalý priateľ, preto sa vozila vo výťahu. Napadlo jej zaklopať u niektorých susedov, aby mohla u nich počkať do príchodu polície. Ak si myslíte, že v dnešnej dobe Vám niekto podá pomocnú ruku, tak na to rovno zabudnite. Dvaja susedia ju vyhodili na chodbu a pred nosom zabuchli dvere. ďalšia suseda chcela na ňu volať políciu. Vrátila sa do výťahu, vozila sa hore - dolu a čakala. Nebolo ešte ani desať hodín večer. Čas akoby ani neplynul... Konečne zazvonil telefón. Policajti dorazili, bolo im treba otvoriť dvere. Kamoška je takmer nevidiaca, bolo pre ňu dosť ťažké zorientovať sa v neznámom prostredí... Okrem toho nevedela, či ju na prízemí nečaká s nožom v ruke.

Policajti ho našli pred bytom, hodili ho za dvere na chodbu a nasadili mu putá. On začal slovne na nich útočiť. Ona to všetko neprítomne pozorovala - akoby to ani nebola skutočnosť. Ten pohľad na neho bol strašný. Keby to bol neznámy človek.... Ale bol to človek, na ktorom jej veľmi záležalo, s ktorým chcela ísť bývať, s ktorým jej bolo veľmi príjemne. Jediné po čom túžila, bolo prebudiť sa a vydýchnuť si, že to bol len zlý sen. Miesto toho šla po prebudení na ďalší výsluch.

Trestné oznámenie za nebezpečné vyhrážanie a stíhanie na slobode. Zbraň totiž nemala ostré náboje, nebolo to ani domáce násilie a ani útok na rodinného príslušníka. A veď sa vlastne akoby nič nestalo! Rany na tele síce žiadne, ale rany na duši nevidno...

Chráňte sa ľudia, lebo tento štát Vás neochráni!

Dávajte si pozor na akékoľvek prejavy agresivity!

Ak sa opitý človek správa agresívne, musí byť vidno nejaké prejavy aj v triezvom stave!

Ruky preč od mužov, ktorí si stále musia niečo dokazovať!

Spoliehajte sa len sami na seba, okolie nezaujímate!!!

A ďalej? Myslíte si, že chalana trápi ako jej je? Ani jej nezavolal. Napisal jednu formálnu sms, kde sa akože ospravedlňuje a zo dve ďalšie, kde píše, že ľutuje, že ju spoznal a štve ho potupa a opletačky so zákonom. Samozrejme, vyviazne pravdepodobne  len s nejakou smiešnou podmienkou. Také sú zákony.

A kamoška? Snaží sa postaviť na nohy a spamätať sa. Už vie, že nebola prvá, ktorej ublížil. Človeka si treba zrejme preveriť, ale na začiatku, nie až keď je neskoro. Svet je malý a v dnešnej dobe ani nie je žiadny problém. Rady pre kamošku: nemyslieť na to pekné, čo spolu zažili a hlavne vymazať ho zo svojho srdca, zo svojej hlavy, zo svojho života... Vie, že nech by urobila čokoľvek, nič to nezmení. On ju neľúbil. Istým spôsobom jej odľahlo, pretože teraz už vie, že aj keby sa tento incident nestal, nebola by s ním šťastná. Bola jeho obeť, nie jeho priateľka. To si však uvedomila, až keď sa spätne pozerá na ich vzťah bez ružových okuliarov. Treba prijať dané fakty a hlavne dúfať, že inej neublíži. Hoci je dosť pravdepodobné, že mu ďalšia sadne na lep. Kiežby bol register trestov verejne prístupný... S jazvou na srdci i na duši sa jej bude žiť ťažšie a dôverovať nejakému mužovi nebude jednoduché. Pýtať na prvom rande výpis z registra trestov, referencie od bývaliek a psychologický profil aspoň od 8 psychológov by asi nebolo považované za prejav záujmu :)

A aby som nezabudla moje želanie - vyššie tresty pre tých, ktorí porušujú zákon!!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?